Rádce


Jak určit klenbu chodidla? Sidas 3Feet

Jak určit klenbu chodidla? Sidas 3Feet

Vložky 3Feet se vybírají dle klenby uživatele. Pro nízkou klenbu jsou určeny 3Feet vložky LOW, pro střední klenbu vložky označené MID a pro vysokou klenbu modely HIGH. Abyste věděli, jakou variantu vložek Sidas 3Feet vybrat, je potřeba změřit výšku klenby chodidla.


Tabulka velikostí – vyhřívané vesty a bundy Therm-ic

Tabulka velikostí – vyhřívané vesty a bundy Therm-ic

Tabulka s rozměry vyhřívaných bund a vest Therm-ic. Jelikož je vyhřívané oblečení navrženo tak, aby přesně sedělo na těle a teplo se co nejlépe šířilo k tělu, v případě, že preferujete pohodlí, zvolte o jedno číslo větší velikost, než jakou běžně nosíte.


Péče o akumulátory Therm-ic

Péče o akumulátory Therm-ic

Baterie jsou zásadní součástí vyhřívaných rukavic, ponožek a vložek Therm-ic. Aby akumulátory fungovaly v dobré kondici co nejdéle, je potřeba se o ně patřičně starat. Připravili jsme stručný návod, jak o nabíjecí baterie Therm-ic pečovat před prvním použití vyhřívaných produktů, v průběhu zimy a také jak je správně skladovat přes léto.


Jak vybrat běžecké ponožky

Jak vybrat běžecké ponožky

Běhání je na vybavení v zásadě nenáročný sport. O to důležitější ale je vhodný výběr kvalitního materiálu, který bude nohy po dlouhou dobu udržovat v komfortním stavu a umožní tak běhat jak kdo chce – rychleji, dál, hlouběji do hor… Ponožky jsou spolu s běžeckými vložkami do bot spojnicí mezi botou a nohou běžce, a správná spolupráce těchto částí výbavy je pro pohodlné, zdravé běhání bez úrazů nezbytná. Ponožky při běhání mohou zastupovat více funkcí, než by se na první pohled mohlo zdát – pozitivní vliv mohou mít na techniku běhu, vzniku puchýřů nebo bolesti nohou.


Jak na účinné vysoušení bot

Jak na účinné vysoušení bot

Vysoušení bot řešil někdy snad každý, naši předci používali triky jako vycpání bot savým novinovým papírem nebo vkládání ohřátých kamenů do bot. Moderní vysoušeče bot poskytují výrazně lepší možnosti, je jen potřeba najít vhodné řešení, které bude efektivní pro určitý sport v té formě, ve které ho provozujete. Existují vysoušeče obuvi přírodní, elektrické, mobilní, vysoušeče do auta nebo na domácí vysoušení, ale i speciální vysoušeče lyžařských bot nebo vysoušeč lezeček.


Jak předcházet křečím v nohách při sportu

Jak předcházet křečím v nohách při sportu

Křeč (spasmus) je samovolná svalová kontrakce, kterou nemůžeme vědomě ovlivnit. Při sportu je potřeba rozlišit křeče systémové, které jsou způsobené výdejem minerálů a vitamínů, a lokální, kdy je přetížen konkrétní sval nebo svalová skupina, ačkoliv v holistickém pohledu je minerálová rovnováha v těle zachována.


Jak ošetřit puchýře a jak zabránit jejich vzniku?

Jak ošetřit puchýře a jak zabránit jejich vzniku?

Suché nohy: sen každého běžce

Nohy se při běhu potí, navíc mnoho běžců alespoň někdy běhá při dešti, a nohy v suchu udržet zkrátka nelze. Přesto se tomu může každý běžec co nejvíc přiblížit, anebo alespoň péčí o nohy zamezit vzniku problémů, které s sebou vlhkost přináší, především jde o drobné kožní úrazy (otlaky, puchýře a odřeniny), které ale velmi znepříjemňují běh a snižují výkon i komfort. Každý bude zřejmě souhlasit s tím, že lepší je vzniku puchýřů a s nimi související bolesti nohou zcela předejít. Jak na to?


Koho postihuje při běhu bolest nohou a jak ji řešit

Koho postihuje při běhu bolest nohou a jak ji řešit

Běh je jedním z nejdostupnějších sportů, běhá asi 42 % Čechů.

80 % z nich jsou rekreační běžci, kteří hledají komfort, 20 % závodní běžci, kteří hledají výkon.

Běžec během maratonu udělá asi 26 500 kroků, 40 minut běhu znamená asi 7 000 kroků.

Chodidlo při běhu s každým došlapem odolává tlaku asi trojnásobku hmotnosti těla.

Běžecký úraz řeší každý rok až 80 % běžců.

Další