Jak určit klenbu chodidla? Sidas 3Feet

Vložky 3Feet se vybírají dle klenby uživatele. Pro nízkou klenbu jsou určeny 3Feet vložky LOW, pro střední klenbu vložky označené MID a pro vysokou klenbu modely HIGH. Abyste věděli, jakou variantu vložek Sidas 3Feet vybrat, je potřeba znát výšku klenby chodidla. Níže najdete jednoduchý postup, jak přibližně určit klenbu svého chodidla.

Koncept vložek do bot Sidas 3Feet®

Nohy jsou v mnoha ohledech jedinečné. Koncept Sidas 3Feet® koncentruje tyto vlastnosti do 3 tvarů a respektuje specifika pohybu chodidel a rozložení tlaku na podložku, pohybu.

HIGH – chodidla s vysokou podélnou klenbou

MID – chodidla se střední podélnou klenbou

LOW – chodidla s nízkou podélnou klenbou

 

Jak určit klenbu chodidla?

Nejlépe zjistíte svou klenbu tak, že si u některého z prodejců vložek Sidas necháte na přístroji změřit své chodidlo vč. otisku došlapu, ze které se zjistí, jakou máte klenbu a jakou vložku do bot 3Feet byste měli zvolit.

 

Otisk mokrého chodidla pro určení klenby

Zde uvádíme jednoduchý postup, kterým si doma můžete orientačně „změřit“ svou klenbu:

 

1. Namočte své nohy

Ponořte si jednu nohu do misky s vodou (nebo do vany) a setřeste přebytek vody.

 

2. Udělejte otisk

Přitiskněte mokré chodidlo na papír/obálku (vhodnější je alespoň lehce tmavá barva papíru), jako byste po ní přecházeli.

 

3. Vyberte dle otisku

Spojte otisk chodidla s obrázky níže. Tak orientačně zjistíte svůj typ klenby. Pokud máte pocit, že jste na rozhraní, zvolte tu vyšší verzi podpory klenby z řady vložek do bot Sidas 3Feet.

Klenby chodidla