Analýza chodidla - Sidas

Pro správný výběr lyžařských bot (ale i všech dalších nejen sportovních bot) je důležité vědět o chodidle zákazníka do nejvíce informací. Nepostradatelné je znát délku a šířku chodidla, což je základ pro výběr správné velikosti a šířky bot. Dále je dobré posoudit objem chodidla (výšku nártu) a také výšku klenby. Při znalosti výšky klenby je možno doporučit vhodné tvarované sportovní vložky, které by neměly chybět v žádných „neohebných“ botách (lyžařské a skialpové boty, brusle, cyklistické tretry, běžkařské boty na skate) a dále mohou přispět k lepšímu postavení nohou, přenosu sil a komfortu i v dalších sportovních botách určených pro outdoor, běh, turistiku…

Sidas poskytuje potřebné informace o chodidlech pomocí několika přístrojů pro analýzu chodidel. Feet Box a Press-Cam poskytují on-line data přes tlakovou podložku, se kterými se dá v napojeném systému dále pracovat a doporučit konkrétní padnoucí boty z nabídky obchodu.

Skvělou službu poskytne i analogový Sidas Feet Revelator, který změří šířku a délku nohy a pomocí otisku poskytne základní informaci o klenbě chodidla. Tento přístroj by neměl chybět v žádném specializovaném obchodě, který poskytuje kvalitní služby při výběru obuvi.