Běžecké vložky do bot - Určení - unisex

Běžecké vložky do bot Sidas poskytují větší či menší 3D ortopedicky tvarovanou oporu podélné klenby a také rozdílnou míru tlumení. Vhodnou vložku pro běh vyberete dle své klenby, stylu běhu, výkonnosti a tréninkových objemů, také dle potřeby podpory vhodného postavení chodidla v běžecké obuvi. Vložky Sidas díky patní misce lépe fixují nohu v botě, což citelně oceníte při běhu z kopce.

Vložky na běh Sidas Protect poskytují větší tlumení pod patou, což je vhodné zejména pro ty, kdo s během začínají a dopadají více přes patu (gelovou tlumicí vrstvu oceníte i při sebězích). Vložky do běžeckých bot Sidas Run Protect mají větší podporu klenby, což napomáhá větší stabilitě na rovném i nerovném povrchu.

Řada běžeckých vložek Sense má méně tlumení, flexibilní oporu klenby která respektuje přirozený pohyb chodidla, EVA materiál pod patou i v předonoží pro dobrou dynamiku.

Pokud chcete vědět, jak běžecká vložka ovlivní drop boty, sledujte konkrétní míry síly materiálu v přední a zadní části (najdete v každém detailu běžeckých vložek Sidas). Nejméně ovlivní drop model Sidas 3D Sense V2 (rozdíl 1 mm), zároveň je to model s nejflexibilnější (nejmenší) oporou klenby u tvarovaných běžeckých vložek Sidas.

Pro optimální běžecký výkon je důležité následující: správný výběr boty, dle potřeby osazení vhodnou běžeckou vložkou, výběr správné běžecké ponožky odpovídající intenzitě výkonu.

Rádce

Proč trenér běhu doporučuje vložky do běžeckých bot

Proč trenér běhu doporučuje vložky do běžeckých bot

Jaroslav Minarčin má odběhané stokilometrové ultraběžecké závody, denně pomáhá běžcům vybírat vhodnou obuv v prodejně Runningstore a je trenérem běhu.

Vybrat si správnou botu pro pohodlné běhání se příliš neliší podle toho, zda běháte 20 nebo 100 km týdně. Běžecká bota může při správném výběru pro konkrétního běžce předcházet zranění, pomoci k lepšímu výkonu, ale také usnadnit regeneraci. Klíčová je při výběru běžeckých bot stabilita a usazení nohy.

Při bězích na dlouhou vzdálenost a závodech typu ultrarunning nebo skyrunning, ale i při každém tréninkovém nebo rekreačním běhu, pomáhá anatomicky tvarovaná vložka do bot noze oddálit únavu chodidla, protože poskytuje oporu podélné klenbě a pevně usazuje patu. A to je velmi důležité pro trénink, protože menší únava = rychlejší regenerace.


Jak určit klenbu chodidla? Sidas 3Feet

Jak určit klenbu chodidla? Sidas 3Feet

Vložky 3Feet se vybírají dle klenby uživatele. Pro nízkou klenbu jsou určeny 3Feet vložky LOW, pro střední klenbu vložky označené MID a pro vysokou klenbu modely HIGH. Abyste věděli, jakou variantu vložek Sidas 3Feet vybrat, je potřeba znát výšku klenby chodidla.

Další