Běžecké vložky do bot Sidas poskytují větší či menší 3D oporu podélné klenby a také rozdílnou míru tlumení. Vhodnou vložku pro běh vyberete dle své klenby, stylu běhu, výkonnosti a objemu, také dle potřeby podpory vhodného postavení chodidla v běžecké obuvi. Vložky Sidas díky patní misce lépe fixují nohu v botě, což citelně oceníte při běhu z kopce.

Modely z řady Protect poskytují větší tlumení pod patou, což je vhodné zejména pro ty, kdo s během začínají a dopadají více přes patu (gelovou tlumicí vrstvu oceníte i při sebězích). Vložky do běžeckých bot Sidas Run Protect mají větší podporu klenby, což napomáhá větší stabilitě na rovném i nerovném povrchu.

Řada běžeckých vložek Sense má méně tlumení, flexibilní oporu klenby která respektuje přirozený pohyb chodidla, EVA materiál pod patou i v předonoží pro dobrou dynamiku.

Pokud chcete vědět, jak běžecká vložka ovlivní drop boty, sledujte konkrétní míry síly materiálu v přední a zadní části (najdete v každém detailu běžeckých vložek Sidas). Nejméně ovlivní drop model Sidas 3D Sense V2 (rozdíl 1 mm), zároveň je to model s nejflexibilnější (nejmenší) oporou klenby u tvarovaných běžeckých vložek Sidas.

Pro optimální běžecký výkon je důležité následující: správný výběr boty, dle potřeby osazení vhodnou běžeckou vložkou, výběr správné běžecké ponožky odpovídající intenzitě výkonu.