Běžecké vložky do bot - Velikost - S (37-38)

Běžecké vložky do bot Sidas poskytují větší či menší 3D ortopedicky tvarovanou oporu podélné klenby a také rozdílnou míru tlumení. Vhodnou vložku pro běh vyberete dle své klenby, stylu běhu, výkonnosti a tréninkových objemů, také dle potřeby podpory vhodného postavení chodidla v běžecké obuvi. Vložky Sidas díky patní misce lépe fixují nohu v botě, což citelně oceníte při běhu z kopce.

Vložky na běh Sidas Protect poskytují větší tlumení pod patou, což je vhodné zejména pro ty, kdo s během začínají a dopadají více přes patu (gelovou tlumicí vrstvu oceníte i při sebězích). Vložky do běžeckých bot Sidas Run Protect mají větší podporu klenby, což napomáhá větší stabilitě na rovném i nerovném povrchu.

Řada běžeckých vložek Sense má méně tlumení, flexibilní oporu klenby která respektuje přirozený pohyb chodidla, EVA materiál pod patou i v předonoží pro dobrou dynamiku.

Pokud chcete vědět, jak běžecká vložka ovlivní drop boty, sledujte konkrétní míry síly materiálu v přední a zadní části (najdete v každém detailu běžeckých vložek Sidas). Nejméně ovlivní drop model Sidas 3D Sense V2 (rozdíl 1 mm), zároveň je to model s nejflexibilnější (nejmenší) oporou klenby u tvarovaných běžeckých vložek Sidas.

Pro optimální běžecký výkon je důležité následující: správný výběr boty, dle potřeby osazení vhodnou běžeckou vložkou, výběr správné běžecké ponožky odpovídající intenzitě výkonu.

Rádce

Jak vybrat vložku 3Feet? Určení typu klenby

Jak vybrat vložku 3Feet? Určení typu klenby

Vložky 3Feet se vybírají dle klenby uživatele. Pro nízkou klenbu jsou určeny 3Feet vložky LOW, pro střední klenbu vložky označené MID a pro vysokou klenbu modely HIGH. Abyste věděli, jakou variantu vložek Sidas 3Feet vybrat, je potřeba znát výšku klenby chodidla.


Koho postihuje při běhu bolest nohou a jak ji řešit

Koho postihuje při běhu bolest nohou a jak ji řešit

Běh je jedním z nejdostupnějších sportů, běhá asi 42 % Čechů.

80 % z nich jsou rekreační běžci, kteří hledají komfort, 20 % závodní běžci, kteří hledají výkon.

Běžec během maratonu udělá asi 26 500 kroků, 40 minut běhu znamená asi 7 000 kroků.

Chodidlo při běhu s každým došlapem odolává tlaku asi trojnásobku hmotnosti těla.

Běžecký úraz řeší každý rok až 80 % běžců.

Další