Bootfitting

Sidas se od roku 1975 věnuje individuálnímu tvarování vložek a bootfittingu, tedy úpravám a vyladění lyžařských bot tak, aby přesně seděly, poskytovaly požadovaný výkon a při tom byly adekvátně pohodlné.

Základní a velmi důležité pravidlo bootfittingu je, že skelety lyžařských bot a vnitřní botičky by se měly upravovat až poté, co je chodidlo precizně podepřené a stabilizované anatomicky tvarovanou vložkou (vložky Sidas Custom na míru jsou nejpřesnější, zimní vložky 3Feet jsou skvělým základem). Bootfitting bez podepřené nohy nebude přesný a hlavně dlouhodobý, protože nelze odhadnout, jakým způsobem a jak moc se bude noha měnit, deformovat (rozšiřovat a prodlužovat), jak bude klesat klenba a jak se bude měnit pozice kotníku a dalších kostí. Z toho důvodu většina nejlepších bootfitterů zároveň i tvaruje vložky na míru Sidas.

Pro bootfittery Sidas dodává vypěňovací a teplem tvarovatelné vnitřní botičky, různé doplňky pro doladění botiček a vytěsnění prostorů ve skeletech, přístroje a nástroje na tvarování a úpravy skeletů lyžařských bot.

Sidas = bootfitting.