SIDAS Your foot company

SIDAS Group je světovým lídrem v oblasti řešení pohodlí chodidel se specializovanými produkty, jako jsou vložky, ponožky a ochrana nohou. Navrhuje, vyvíjí a vyrábí technologie a řešení přizpůsobená všem nohám, všem sportům a běžnému nošení. Pacientům, sportovcům i široké veřejnosti nabízí kombinaci péče, pohodlí a pohody pro nohy. Posláním společnosti Sidas je přispívat k tomuto cíli po boku týmu specialistů na řešení problému s nohama. Filozofie SIDAS: Najdeme řešení pro každou nohu, pro každý sport a pro každý den.histoire

Všechno začalo v roce 1975, kdy byl Loic David, zakladatel francouzské společnosti SIDAS, vyslán do USA jako zástupce značky TRAPPEUR. Byl odhodlán zajistit, aby se francouzské lyžařské boty staly pohodlnějšími než americká konkurence, která v té době na vzkvétajícím trhu držela prvenství. Při svém putování po Havajské pláži uviděl svou stopu v písku, což mu vnuklo nápad vytvořit vložku přímo tvarovanou podle otisku chodidla. 

loic-david

První tvarované vložky do bot na světě vytvářel v troubě. Poté spojil síly se dvěma kamarády Jacquesem Martinem a Gabrielem Pellicotim a brzy založili firmu SIDAS. V průběhu let se společnost rychle rozrůstala a díky úspěchům se zaměřila na  sporty, jako je běh, lyžování, golf, cyklistika a outdoor. Své působení rozšířila i do odvětví medicíny, kde nabízí své výrobky pod značkou Podiatech.

Posláním SIDAS je nabídnout pohodlí a výkonnost pro každou nohu, každý sport a každý den.


Důležitá data:

1975: Tři lyžařští instruktoři založili firmu SIDAS:

 • Loic DAVID
 • Jacques MARTIN
 • Gabriel PELLICOT

Jejich hlavní myšlenkou bylo umístění firmy SIDAS na rozvíjejícím se lyžařském trhu s cílem vyvíjet a prodávat produkty zajišťující komfort při lyžování. Formou mezinárodní spolupráce (USA, JAPONSKO) se podařilo vyvinou vložku tvarovanou individuálně přímo na nohu zákazníka.


1985: Ve spolupráci s Panem Patrikem Boismalem se SIDAS začal věnovat i zdravotnickým produktům a pomůckám.

 • Zaregistrování značky PODIATECH
 • Vývoj a výroba produktů pro odborníky z řad ortopedie, podiatrie a podologie

2003: Změna majitelů:

 • Jean-Pierre Delangle
 • François Duvillard
 • Thierry Ravillion

Cílem bylo dosáhnout v průběhu 5-ti let nárůstu obratu o 54% etablovat se na nových zahraničních trzích a vyvíjet nové produkty a řešení.


2007: V roce 2007 SIDAS vyškolil 300 specialistů schopných individuálně upravit sportovní obuv a 200 odborníků specializovaných na problémy nohou.


fabrication-fr

2008: Bylo dosaženo předcházejících úkolů při respektování firemní zásady:

Neustálá inovace, je součástí práce každého zaměstnance.

 • Ocenění na veletrhu ISPO Running Awards 2008
 • Ocenění NÁRODNÍHO INOVAČNÍHO INSTITUTU ( INPI )
 • Mnoho nových patentovaných výrobků

Nadšení pro věc: Odborníci, ortopedická centra a profesionální sportovci se aktivně podílejí na výzkumu vývoji nových produktů. SIDAS je oddán myšlence najít individuální řešení pro každého:

 • Předáním odborných znalostí profesionálům
 • Informováním veřejnosti a zvýšením povědomí o problematice kolem nohou


2020: Součástí skupiny Sidas Group je značka Podiatech a Therm-ic

happy-ecolo

Firma SIDAS se snaží minimalizovat vliv své činnosti na životní prostředí: ekologickým balením a odpovědným nákupem surovin a materiálů (Green label certified printers, recycled paper, FSC label). SIDAS nabízí spolupráci každému, kdo chce nabídnout svým zákazníkům nejlepší technologie a výrobky pro každou nohu, každý sport a každý den.

ecologie-sidas

Výstavba nové nízkoenergetické kancelářské budovy. 

THERM-IC
KEEP WARM!

sciences-thermoregulation

Společnost Therm-ic byla založena v roce 1998. Její kořeny ale sahají mnohem dále do historie. Již v 70tých letech minulého století si pozdější zakladatelé společnosti začali „pohrávat“ s myšlenkou elektronicky vyhřívaných vložek do lyžáků. Tato lyžaři oblíbená pomůcka se také stala prvním výrobkem společnosti Therm-ic. Za posledních 20 let své novodobé historie vyvinula a nechala si patentovat celou řadu osobních topných systémů té nejvyšší kvality, které dodávají teplo takříkajíc „od hlavy až k patě“. Výrobky Therm-ic zvyšují teplotní komfort, sportovní výkon a zajišťují preventivní funkci tím, že snižují riziko zranění. Pokud jde o zimní sporty, chladné a extrémní povětrnostní podmínky jsou obtěžující. V nejhorších případech mohou vést ke zraněním, omrzlinám nebo nemocím souvisejícím s chladem. S ohledem na tuto skutečnost jsme vyvinuli uživatelsky jednoduché osobní topné systémy, které pomáhají chránit celé vaše tělo. Náš sortiment zahrnuje vyhřívané rukavice, vyhřívané vložky a ponožky, zařízení na vysoušení a ohřev obuvi a nově také vyhřívané bundy a vesty. Dále jsme přišli na trh s neelektronickým systémem osobního vytápění pro každodenní použití, který vychází z mnohaletého výzkumu izolace a výroby tepla v přírodě. Tímto se společnost Therm-ic stala zimním specialistou na teplo pro sportovní nadšence a příznivce zimního času.

therm-ic


Dnes je Thermi-ic součástí skupiny SIDAS Group, která je světovým lídrem v oblasti řešení pohodlí chodidel se specializovanými produkty, jako jsou vložky, ponožky a ochrana nohou. Originální know-how Thermi-ic je v této skupině dokonalým doplňkem. 


V roce 2017 Therm-ic zahájil zásadní restart, aktualizoval design a logo a představil řadu nových produktů. 

Therm-ic se nachází ve Voiron ve francouzských Alpách: "Stále máme alespoň jednu nohu ve sněhu - stejně jako naše srdce a mozek - s naší velkou láskou k lyžování."

therm-ic-insideSpolečnost svorto.s.r.o

Výhradním zástupcem společnosti SIDAS a THERM-IC pro Českou a Slovenskou republiku je společnost svorto s.r.o. 

Firma byla založena v roce 1991 jako sdružení fyzických osob. V roce 1999 došlo k transformaci na svorto s.r.o. Od začátku činnosti se zabývá výrobou a distribucí ortopedických a sportovních vložek do obuvi svorto, dále výrobou a distribucí ortopedických pomůcek, polotovarů pro protetiku a doplňků obuvi pro zdravou pohodlnou chůzi. Na český a slovenský trh dodává také široký sortiment sportovních vložek, polotovarů a technologií francouzské firmy Sidas a ohřevných produktů firmy Therm-ic.