Proč by měly být vložky s podporou podélné klenby v cyklistické obuvi? Zejména proto, že chodidlo není při jízdě na kole v tvrdých tretrách zatěžováno přirozeně. Naše chodidlo je komplexní a při chůzi a běhu tlumí nárazy (fáze přirozené pronace), dynamicky drží rovnováhu a umožňuje efektivní odraz. Při každém kroku se dynamicky mění pozice chodidla, klenby, kotníku.

Při jízdě na kole je ale kontraproduktivní, aby docházelo k pronaci a dynamické změně podélné klenby (i proto je podešev cyklistických boty vyrobena z tuhých materiálů), jednak by tak docházelo ke zbytečným ztrátám energie při každém šlápnutí, ale také by tak docházelo k laterálním pohybům v kotníku a následně i v koleni, což při dlouhodobém opakujícím se výkonu může způsobit přetížení, bolesti, zranění.

Zlepšení stability na kole: Jak může cyklistická vložka zlepšit stabilitu? Když je chodidlo podepřeno v celé své ploše, zlepší se propriorecepce (komplexní schopnost mozku a těla zaznamenávat změny polohy - až 70 % těchto informací dodávají nervové soustavě právě chodidla). Mozek má přesnější informace a tak funguje efektivněji celý pohybový aparát.

Vhodně zvolené cyklistické vložky podepřou podélnou klenbu, usadí díky patní misce lépe nohu v tretře, zlepší efektivitu přenosu sil a omezí stranový pohyb v kotníku a koleni. Vložku do cyklistických treter je vhodné vybrat dle klenby chodidla v nezatíženém stavu. Z kolekce Sidas můžete zvolit některý model z řady 3Feet (k dispozici pro nízkou, střední a vysokou klenbu), nebo si můžete u specialistů nechat vymodelovat cyklistické vložky z řady Custom přímo na míru. Model Sidas Custom Bike Pro byl vyvíjen a testován spolu se závodníky  týmu Astana.

Do úzkých treter skvěle padne model 3Feet Slim, který má v přední části jen 2 mm materiálu a nezmenšuje tak vnitřní prostor. Tyto vložky v tretrách ocení cyklisté s vyšším nártem a objemnou nohou.