Dětské vložky do bot - Aktivita - běh

Sidas má ortopedicky tvarované vložky odladěné pro dětská chodidla – Sidas Comfort 3D Junior. Dětské ortopedické vložky do bot mají precizně tvarovanou patní misku pro usazení chodidla a anatomicky tvarovanou podporu podélné klenby pro lepší stabilitu a správné osové postavení dolních končetin. Použité materiály jsou flexibilní a účinně tlumí nárazy, přitom ponechávají prostor pro přirozený pohyb a funkci dětských chodidel.

Všechny ostatní sportovní vložky Sidas s ortopedicky tvarovanou podporou podélné klenby a přesným usazením paty ve velikostech XS, S a někdy i M jsou vhodné pro mladé sportovce.

Rádce


Jak vybrat vložky do bot pro děti

Jak vybrat vložky do bot pro děti

Dětské vložky do bot ve sportu mají své významné místo. Především proto, že od chvíle, kdy se dítě postaví na dvě nohy, kontakt s povrchem vnímá chodidly. Po bosé a ponožtičkové fázi přicházejí první boty, s prvním intenzivnějším sportem pak boty specializované - právě do lyžáků, bruslí, kopaček a dalších bot, navržených specificky pro sportování, je vložky vhodné dát už v dětském věku, aby byly nohy ve správném postavení. I když dítě žádný problém zatím nemá, buduje si při sportu pohybové vzorce, ze kterých bude vycházet celý život. Nevhodné postavení nohou a propad nožní klenby se může projevit až v dospělosti - bolesti nohou, ale také krční a bederní páteře nebo kolene. Ne náhodou tak většina sportovních fyzioterapeutů dbá na vhodnou obuv se sportovními vložkami už okolo pátého roku, pokud začíná s aktivním sportem.