Vložky do bruslí

Při bruslení jsou chodidla zatěžována specificky a jinak, než je tomu při přirozeném pohybu (chůze, běh). Brusle jsou tvrdé, noha je napevno fixována na tvrdé podložce, chodidlo přirozeně nepracuje a při dlouhodobém zatížení často dochází k problémům s podélnou klenbou a k bolestem.

Ortopedicky tvarovaná vložka do bruslí (a inline bruslí) dokáže podepřít podélnou klenbu chodidla, tím jednak zpřesní a zrychlí reakci, zvýší přesnost ovládání bruslí, ale především podrží chodidlo a následně kotník a koleno v lepším osovém postavení, předchází tak bolestem chodidla a potažmo i dalších kloubů.

Z kolekce Sidas patří mezi nejpoužívanější vložky do bruslí ty z řady 3Feet, které jsou dodávány pro 3 typy klenby (nízká, střední, vysoká). Ve specializovaných hokejových prodejnách vám změří chodidlo a obtisknou klenbu na Feet Revelatoru, dle výsledku analýzy se volí vhodný typ. Vložky Low (nízká klenba) jsou vhodné pro ty, kdo mají nízkou až „propadlou“ klenbu, a vyšší vyšší podpora (Mid, případně High) je jim nepříjemná. Verzi Mid využijí hokejisté se středně nízkou až střední klenbou. Bruslaři se střední až vyšší klenbou, zejména pokud chtějí agresivnější odezvu, volí verzi High.

Nejlepší podporu a potažmo výkon získáte, pokud si u vyškolených specialistů necháte vytvarovat vložky do bruslí na míru z řady Custom. Nejčastěji se do buslí používají zimní vložky Sidas Winter Custom Ski a Winter Custom Pro (mají ještě tužší podporu klenby).

Při problémech s klenbou a při bolestech chodidel v souvislosti s bruslením je vhodné chodidlo patřičně posilovat a rehabilitovat po konzultaci s fyzioterapeutem, lékařem. Ortopedické vložky do bruslí pomohou při sportovním výkonu lepšímu postavení chodidla, zvýší komfort, přesnost, ale samy o sobě nemohou pomoci posílit svaly v chodidle.

Rádce


Jak určit klenbu chodidla? Sidas 3Feet

Jak určit klenbu chodidla? Sidas 3Feet

Vložky 3Feet se vybírají dle klenby uživatele. Pro nízkou klenbu jsou určeny 3Feet vložky LOW, pro střední klenbu vložky označené MID a pro vysokou klenbu modely HIGH. Abyste věděli, jakou variantu vložek Sidas 3Feet vybrat, je potřeba změřit výšku klenby chodidla.


Vložky do bruslí pomohou s technikou hokejisty

Hokej je svým pohybem unikátní sport, při kterém dochází k rychlým odrazům, změně směru a brždění. Síly, působící na chodidlo, jsou podobné těm u lyžování, a to někde na pomezí sjezdového a běžeckého (skate). Hokejisté (často už v raném věku) potřebují správně ukotvit chodidlo v botě a předejít tak plochonoží a s ním souvisejícími problémy včetně horší výkonnosti. U základních modelů je vhodné chodidlo podepřít anatomicky tvarovanou vložkou, pokud budete brusle tvarovat teplem, mělo by podepření chodidla (ideálně na míru) vždy předcházet takovému tvarování - zde platí zcela totožná pravidla jako u bootfittingu lyžařských bot.

Všechny rady a tipy platí i pro kolečkové inline brusle.

Další