Při bruslení jsou chodidla zatěžována specificky a jinak, než je tomu při přirozeném pohybu (chůze, běh). Brusle jsou tvrdé, noha je napevno fixována na tvrdé podložce, chodidlo přirozeně nepracuje a při dlouhodobém zatížení často dochází k problémům s podélnou klenbou a k bolestem.

Ortopedicky tvarovaná vložka do bruslí (a inline bruslí) dokáže podepřít podélnou klenbu chodidla, tím jednak zpřesní a zrychlí reakci, zvýší přesnost ovládání bruslí, ale především podrží chodidlo a následně kotník a koleno v lepším osovém postavení, předchází tak bolestem chodidla a potažmo i dalších kloubů.

Z kolekce Sidas patří mezi nejpoužívanější vložky do bruslí ty z řady 3Feet, které jsou dodávány pro 3 typy klenby (nízká, střední, vysoká). Ve specializovaných hokejových prodejnách vám změří chodidlo a obtisknou klenbu na Feet Revelatoru, dle výsledku analýzy se volí vhodný typ. Vložky Low (nízká klenba) jsou vhodné pro ty, kdo mají nízkou až „propadlou“ klenbu, a vyšší vyšší podpora (Mid, případně High) je jim nepříjemná. Verzi Mid využijí hokejisté se středně nízkou až střední klenbou. Bruslaři se střední až vyšší klenbou, zejména pokud chtějí agresivnější odezvu, volí verzi High.

Nejlepší podporu a potažmo výkon získáte, pokud si u vyškolených specialistů necháte vytvarovat vložky do bruslí na míru z řady Custom. Nejčastěji se do buslí používají zimní vložky Sidas Winter Custom Ski a Winter Custom Pro (mají ještě tužší podporu klenby).

Při problémech s klenbou a při bolestech chodidel v souvislosti s bruslením je vhodné chodidlo patřičně posilovat a rehabilitovat po konzultaci s fyzioterapeutem, lékařem. Ortopedické vložky do bruslí pomohou při sportovním výkonu lepšímu postavení chodidla, zvýší komfort, přesnost, ale samy o sobě nemohou pomoci posílit svaly v chodidle.