Gelové vložky do bot

Kvalitní gelové vložky do bot fancouzského výrobce Sidas s tradicí od r. 1975 poskytují funkční tlumení nárazů, pomáhají tak pohybovému aparátu a zvyšují komfort. Díky gelovému materiálu se utlumí rázy v nejnamáhanějších místech jako je pata a předonoží, tlak se roznese na větší plochu chodidla. Ortopedicky tvarované gelové vložky do bot s podporou podélné klenby spolu s tlumením zvyšují i stabilitu chodidla a napomáhají správnému osovému postavení dolních končetin, čímž omezují i bolesti dalších kloubů (kolen, kyčlí) a zad.

Gelová vložka do bot s velkým podílem tlumicího materiálu (například Sidas Cushioning Gel Support) přináší komfort zejména v běžném životě. Sportovní gelové vložky (například Sidas Run 3Feet Protect), aby neomezily dynamiku při sportovním výkonu, mívají gelové tlumení zejména pod patou.

Velmi univerzálním modelem gelové vložky do obuvi je Sidas Cushoning Gel 3D, kombinuje gelové zóny s dobrou podporou klenby, což oceníte v každodenní obuvi v práci, i při sportovních aktivitách.

Rádce


Jak určit klenbu chodidla? Sidas 3Feet

Jak určit klenbu chodidla? Sidas 3Feet

Vložky 3Feet se vybírají dle klenby uživatele. Pro nízkou klenbu jsou určeny 3Feet vložky LOW, pro střední klenbu vložky označené MID a pro vysokou klenbu modely HIGH. Abyste věděli, jakou variantu vložek Sidas 3Feet vybrat, je potřeba změřit výšku klenby chodidla.


Bolest klenby chodidla

Bolest klenby chodidla

Bolest klenby chodidla je nepříjemný a často limitující problém, který může postihnout nejen sportovce, ale každého člověka. Existuje několik hlavních příčin, které mohou vést k bolesti v této oblasti a není dobré problémy neřešit a nechat je přerůst ve větší komplikace. V následujícím článku popisujeme hlavní problémy týkající se klenby chodidla a základní rady, jak s nimi bojovat.