Vložky do lyžařských bot

Vložky do lyžařských bot Sidas s ortopedicky tvarovanou podporou podélné klenby. Vložky jsou lépe odizolované, verze s Merino vlnou je nejteplejší a lépe odolává množení bakterií a tvorbě zápachu.

Díky tvarované patní misce a podpoře klenby zafixují lyžařské vložky nohu lépe v botě a omezí její předozadní pohyb (lepší uchycení nohy v oblasti paty). Také lépe srovnají osové postavení chodidla a kotníku, tím se omezí otlaky i v této části lyžařské boty (kotníky padnou lépe do vyboulenin ve skeletu).

Díky podpoře podélné klenby je výrazně přesnější a rychlejší přenos impulsů z nohy na botu a následně na lyži.  S tvarovanou lyžařskou vložkou díky lepšímu postavení chodidla dochází i k jeho lepšímu prokrvení (lepší termoregulace) a díky rozložení tlaku na větší plochu nejsou přetěžovány jednotlivé body plosky chodidla a pata, tím se výrazně omezí bolestivé stavy v přezkáčích.

Základní vložky do lyžařských bot jsou z řady Sidas Winter 3D. 3 výšky podpory klenby nabízejí lyžařské vložky z Sidas 3Feet. Nejpřesnější lyžařský výkon poskytují vložky do sjezdových bot na míru Sidas Custom, které vám dle chodidla vytvarují v lyžařských speciálkách.

Do správně vybraných lyžařských bot, patří nejen lyžařské vložky, ale i vhodně zvolené lyžařské ponožky.

Rádce


Jak určit klenbu chodidla? Sidas 3Feet

Jak určit klenbu chodidla? Sidas 3Feet

Vložky 3Feet se vybírají dle klenby uživatele. Pro nízkou klenbu jsou určeny 3Feet vložky LOW, pro střední klenbu vložky označené MID a pro vysokou klenbu modely HIGH. Abyste věděli, jakou variantu vložek Sidas 3Feet vybrat, je potřeba změřit výšku klenby chodidla.