Vložky do lyžařských bot Sidas s ortopedicky tvarovanou podporou podélné klenby. Vložky jsou lépe odizolované, verze s Merino vlnou je nejteplejší a lépe odolává množení bakterií a tvorbě zápachu.

Díky tvarované patní misce a podpoře klenby zafixují lyžařské vložky nohu lépe v botě a omezí její předozadní pohyb (lepší uchycení nohy v oblasti paty). Také lépe srovnají osové postavení chodidla a kotníku, tím se omezí otlaky i v této části lyžařské boty (kotníky padnou lépe do vyboulenin ve skeletu).

Díky podpoře podélné klenby je výrazně přesnější a rychlejší přenos impulsů z nohy na botu a následně na lyži.  S tvarovanou lyžařskou vložkou díky lepšímu postavení chodidla dochází i k jeho lepšímu prokrvení (lepší termoregulace) a díky rozložení tlaku na větší plochu nejsou přetěžovány jednotlivé body plosky chodidla a pata, tím se výrazně omezí bolestivé stavy v přezkáčích.

Základní vložky do lyžařských bot jsou z řady Sidas Winter 3D. 3 výšky podpory klenby nabízejí lyžařské vložky z Sidas 3Feet. Nejpřesnější lyžařský výkon poskytují vložky do sjezdových bot na míru Sidas Custom, které vám dle chodidla vytvarují v lyžařských speciálkách.