Vložky do bot na běžky

Při běžeckém lyžování je zásadní stabilita, díky které je možný lepší a delší skluz. Dobře zvolená 3D vložka s podporou klenby rozloží tlak na větší plochu plosky chodidla, poskytne vyšší stabilitu a tím i cit při vedení lyže. Impulsy do lyže jsou rychlejší, přesnější.

Podpora klenby je důležitá i pro dynamiku odrazu, a to zejména při bruslařském stylu. Aby lyžař dobře zatížil hranu běžecké lyže při odrazu, nemusí s vložkou „zalamovat“ kotník a následně koleno, odraz je efektivnější a pro klouby celé nohy šetrnější.

Přímo pro běžecké lyžování Sidas vyvinul několik vložek. Základní je model Sidas XC Nordic 3D. Dále je možno zvolit dle výšky klenby (nízká, střední, vysoká) vložky do bot na běžky z řady Sidas Winter 3Feet. Nejlepšího výkonu docílíte, když si u specialistů necháte do běžkařských bot vytvarovat vložky na míru, pro klasiku je určen model Sidas Custom XC Classic, na skate Sidas Custom XC Skating.

Do sportovních bot na běžky kromě vložek patří také precizní a tenké ponožky na běžky.

Rádce


Jak určit klenbu chodidla? Sidas 3Feet

Jak určit klenbu chodidla? Sidas 3Feet

Vložky 3Feet se vybírají dle klenby uživatele. Pro nízkou klenbu jsou určeny 3Feet vložky LOW, pro střední klenbu vložky označené MID a pro vysokou klenbu modely HIGH. Abyste věděli, jakou variantu vložek Sidas 3Feet vybrat, je potřeba změřit výšku klenby chodidla.