Francouzský výrobce Sidas již od roku 1975 vyvíjí technologie výroby vložek na míru dle chodidla zákazníka. Vložky do bot na míru z řady Sidas Custom jsou vyrobeny z termoplastických a dalších materiálů, jichž skladba je zvolena dle aktivity, pro kterou jsou vložky učeny.

Například vložky na míru do lyžařských bot jsou tuhé, aby byla maximalizovaný stabilita a přenos sil z nohy a botu a déle směrem na lyži. Naopak individuální vložky do bot pro běžné nošení nebo například vložky do běžecké obuvi jsou vyrobeny z flexibilních materiálů, aby byla podpořena stabilita a tlumení, ale při tom nebyla omezena přirozená funkce chodidla.

Výrobu vložek Sidas Custom poskytují odborně vyškolení profesionálové s potřebnými zkušenostmi a vybavením. Pro vymodelování otisku chodidla, dle kterého se pak vložky do bot na míru tvarují, jsou potřeba dva speciální gelové vaky. Dále je potřeba disponovat pecí Sidas, ve které se vložky nahřejí na přesnou teplotu, a to jen v oblastech, kde je to potřeba (od paty, pod podélnou a příčnou klenbou).

Pokud hledáte pro svá chodidla to nejlepší, Sidas Custom jsou vložky na míru 100% přizpůsobené specifikům vašeho chodidla.