Ochrana nohou

Francouzská společnost Sidas se od roku 1975 zaměřuje na chodidla, začala vývojem individuálně tvarovaných vložek do bot. Sortiment se postupně rozrostl o mnoho doplňků pro ochranu nohou a péči o chodila. V nabídce naleznete návleky, chrániče a náplasti na ochranu kloubů a pokožky, které oceníte při lyžování a dalších sportech.

Rádce

Jak ošetřit puchýře a jak zabránit jejich vzniku?

Jak ošetřit puchýře a jak zabránit jejich vzniku?

Suché nohy: sen každého běžce

Nohy se při běhu potí, navíc mnoho běžců alespoň někdy běhá při dešti, a nohy v suchu udržet zkrátka nelze. Přesto se tomu může každý běžec co nejvíc přiblížit, anebo alespoň péčí o nohy zamezit vzniku problémů, které s sebou vlhkost přináší, především jde o drobné kožní úrazy (otlaky, puchýře a odřeniny), které ale velmi znepříjemňují běh a snižují výkon i komfort. Každý bude zřejmě souhlasit s tím, že lepší je vzniku puchýřů a s nimi související bolesti nohou zcela předejít. Jak na to?


Proč bolí nohy?

Proč bolí nohy?

Bolest lze vnímat jako světelnou kontrolku v autě. Určitá tělesná struktura dává mozku najevo, že něco není v pořádku a je potřeba to změnit. V případě svalové bolesti nebo bolesti kloubů to může být únava a přetížení, které mohou při ignorování této kontrolky vést ke zdravotním problémům - záněty, malé ruptury nebo i únavové zlomeniny se při sportu objevují, a netýkají se jen profesionálních atletů. Při ignorování bolesti (nebo vypnutí bolesti medikamenty) může přetížení způsobit zranění při sportu i při menší zátěži.

Když už je bolest nohou výrazná, není většinou jiná rada než odpočívat a nechat tělo zregenerovat a poskytnout mu k tomu co nejlepší podmínky. Ideální však je, aby bolest vůbec nevznikala, nebo abychom příčinu problému vyřešili hned v zárodku – jak na to?


Vložky do bruslí pomohou s technikou hokejisty

Hokej je svým pohybem unikátní sport, při kterém dochází k rychlým odrazům, změně směru a brždění. Síly, působící na chodidlo, jsou podobné těm u lyžování, a to někde na pomezí sjezdového a běžeckého (skate). Hokejisté (často už v raném věku) potřebují správně ukotvit chodidlo v botě a předejít tak plochonoží a s ním souvisejícími problémy včetně horší výkonnosti. U základních modelů je vhodné chodidlo podepřít anatomicky tvarovanou vložkou, pokud budete brusle tvarovat teplem, mělo by podepření chodidla (ideálně na míru) vždy předcházet takovému tvarování - zde platí zcela totožná pravidla jako u bootfittingu lyžařských bot.

Všechny rady a tipy platí i pro kolečkové inline brusle.