Sidas - lyžařské ponožky - SKI PROTECT

NOVÝ REVOLUČNÍ KONCEPT SYNERGY FIT

Jedinečné ponožky na trhu s integrovanou ochranou holeně. Chránič je perfektní prevence před poškozením kůže, rozkládá tlak a absorbuje nárazy. Merino vlna kombinovaná s technickými vlákny zajišťuje regulaci teploty a efektivní odvádění potu. Řešení pro lyžaře, kteří trpí při delším lyžování bolestí holeně.

Složení: 34 % merino vlna, 42 % polyamid, 22 % polypropylen, 2 % elastan

Více informací

Skladem

Převodní tabulka velikostí

1 090,00 Kč
s DPH

Více informací

RECENZE

Zdroj: https://snow.cz/recenze/584-sidas-ski-protect

Stručný popis ponožek Sidas Ski Protect:

Lyžařské ponožky s integrovanou ochranou holeně. Chránič je dobrá prevence před poškozením kůže, rozkládá tlak a absorbuje nárazy. Merino vlna kombinovaná s technickými vlákny zajišťuje regulaci teploty a efektivní odvádění potu. Řešení pro lyžaře, kteří trpí při delším lyžování bolestí holeně.

Složení: 34 % merino vlna, 42 % polyamid, 22 % polypropylen, 2 % elastan

Zkušenosti s užíváním produktu

Pamatuju si, jak jsem měl před pár lety z lyžařských bot už tak otlačené holeně, že bylo třeba situaci akutně řešit. Tehdy jsem ve sportovním obchodě pořídil gelové chrániče do bot za cca 1 000 Kč (v ČR koupíte Sidas Shin Protector za cca 600 až 680 Kč) a byl jsem za ně rád. Pomohly, fungovaly dobře. Komfort užívání byl středně dobrý, gelový materiál chrániče na nohu dobře přilnul, ale pak už nedýchal, holeň byla pod polštářkem zpravidla po celodenním dni docela zapařená. Každopádně jsem tyto chrániče s inkriminovanými botami pravidelně používal k velké spokojenosti.
A proto jsem byl zvědavý na to, jak bude bude integrované řešení příjemné uživatelsky.

Nejprve k ponožce samotné. Sidas pro sezonu 19/20 představil koncept ponožek Synergy Fit, který má velmi čisté zpracování pleteniny (nikde uvnitř nenajdete volné smyčky, výrazné přechody mezi silnými a tenkými částmi úpletu), precizní anatomické tvarování a několik úrovní komprese (ta by měla podpořit proudění krve, tedy zlepšit sportovní výkon, a hlavně i regeneraci). Mám velmi úzkou nohu s nízkým nártem, ta vždy prověří střih a elasticitu ponožek. Sidas Ski Protect dopadl na výbornou. Tento model je dodávám ve variantě LV, tedy low volume, což značí, že úplet na ponožce je docela tenký, vhodný i pro sportovní lyžaře, kteří mají minimum prostoru v přezkáčích. Úplet kombinuje merino vlnu (34 %), odolný polyamid (42 %), transportní polypropylen (22 %) a elastan (2 %). Funkčně tedy velmi vyvážená ponožka, u které se dá očekávat i velmi dobrá životnost (vzhledem k délce užívání neověřeno). Já jsem v ponožce lyžoval v teplotách okolo nuly, tepelný komfort dobrý, i když se noha potila, nebylo mi v botě chladno.

Odolnost proti tvorbě pachům dobrá, po dvou dnech lyžování zcela v pořádku.

V lyžácích, které teď mám, problémy s otlaky holení mám minimální, takže jsem v reálu testoval hlavně komfort užívání. S ohledem na předchozí zkušenosti s gelovými polštářky můžu odhadovat, že prevence otlaků bude fungovat obdobně dobře, možná i lépe, protože materiál chrániče je trochu jiný, pevnější, a pocitově roznáší tlak na ještě větší plochu.

Komfort užívání je u ponožek lepší, netřeba nikam nic umisťovat a „lepit“ pod ponožku, stačí ponožku po natáhnutí vycentrovat a je hotovo. Nedochází k citelnému zapařování nohy pod chráničem, materiál ponožky může s vlhkostí pracovat a odsunout ji dále.

Cca 1/3 chrániče byla v mém případě umístěna nad hranou jazyku bot. Pokud by chránič byl umístěn trochu níže, ničemu by to nevadilo, protože o moc vyšší boty na trhu nebudou.

Závěrem:
Za cenu 1 090 Kč dostanete velmi dobrou sportovní lyžařskou ponožku, která je navíc opatřena integrovaným chráničem holeně. Když srovnáme ceny obdobných ponožek a samostatných chráničů, je poměr cena/výkon velmi dobrý. Komfort užívání je u těchto ponožek lepší, než když použijete samostatný gelový chránič, který je třeba umístit pod ponožku.

+ plusy

  • zpracování ponožek, jejich tvarování a komprese
  • integrovaný chránič
  • pohodlí při užívání
  • zajímavý poměr cena/funkčnost
  • kombinace materiálů v úpletu (dobrá funkčnost a odolnost)

- mínusy

  • chránič by mohl být umístěn i o trochu níže

Základní charakteristika

Typ produktu ponožky
Druh produktu lyžování,
Balení: 1 pár
Velikostní tabulka: Ano
Výrobce Sidas