Vložky do skialpových bot

Ve skialpových botách ortopedicky vytvarované vložky pomohou jak při výstupu, tak při sjezdu.

Výstup
Patní miska usadí lépe nohu ve skialpových botách (znatelně ucítíte lepší usazení paty a omezení vertikálního pohybu) a s pomocí podpory podélné klenby omezí také předozadní pohyb chodidla. Tím se částečně omezí vznik puchýřů a otlaků, i když základem je vždy dobře zvolená bota (velikost, tvar) a také dobrá skialpová ponožka. Vložky Sidas, přistřižené nebo zabroušené přesně na rozměr obuvi, se v ní nepohybují a neshrnují.

Sjezd
Vytvarovaná Skialpová vložka rozloží tlak na celou plochu chodidla, zlepší postavení kotníku v botě (to je výhoda i při chůzi nahoru), zrychlí a zpřesní přenos sil z chodidla na botu a pak na skialpovou lyži. Lyže budete mít více pod kontrolou, sjezd bude větší zážitek a zábava.

Do skialpových bot jsou vhodné vložky Sidas 3Feet Winter, které lze zvolit dle výšky klenby chodidla (Low, Mid, High), případně lze zvolit základní Sidas Winter 3D s univerzální podporou podélné klenby. Vložky s Merino vlnou bychom pro skialp doporučili jen těm, kdo mají problémy s chladem a prokrvováním periferií. Pokud máte úzké boty/široké chodidlo a tedy méně prostoru v obuvi, vhodný je model 3Feet Slim, který zabere v botě velmi málo místa.

Skialpové vložky na míru z řady Custom vám zhotoví specialisté, kteří disponují potřebnou technologií na individuální tvarování vložek do bot.

Rádce


Jak určit klenbu chodidla? Sidas 3Feet

Jak určit klenbu chodidla? Sidas 3Feet

Vložky 3Feet se vybírají dle klenby uživatele. Pro nízkou klenbu jsou určeny 3Feet vložky LOW, pro střední klenbu vložky označené MID a pro vysokou klenbu modely HIGH. Abyste věděli, jakou variantu vložek Sidas 3Feet vybrat, je potřeba změřit výšku klenby chodidla.