Ve skialpových botách ortopedicky vytvarované vložky pomohou jak při výstupu, tak při sjezdu.

Výstup
Patní miska usadí lépe nohu ve skialpových botách (znatelně ucítíte lepší usazení paty a omezení vertikálního pohybu) a s pomocí podpory podélné klenby omezí také předozadní pohyb chodidla. Tím se částečně omezí vznik puchýřů a otlaků, i když základem je vždy dobře zvolená bota (velikost, tvar) a také dobrá skialpová ponožka. Vložky Sidas, přistřižené nebo zabroušené přesně na rozměr obuvi, se v ní nepohybují a neshrnují.

Sjezd
Vytvarovaná Skialpová vložka rozloží tlak na celou plochu chodidla, zlepší postavení kotníku v botě (to je výhoda i při chůzi nahoru), zrychlí a zpřesní přenos sil z chodidla na botu a pak na skialpovou lyži. Lyže budete mít více pod kontrolou, sjezd bude větší zážitek a zábava.

Do skialpových bot jsou vhodné vložky Sidas 3Feet Winter, které lze zvolit dle výšky klenby chodidla (Low, Mid, High), případně lze zvolit základní Sidas Winter 3D s univerzální podporou podélné klenby. Vložky s Merino vlnou bychom pro skialp doporučili jen těm, kdo mají problémy s chladem a prokrvováním periferií. Pokud máte úzké boty/široké chodidlo a tedy méně prostoru v obuvi, vhodný je model 3Feet Slim, který zabere v botě velmi málo místa.

Skialpové vložky na míru z řady Custom vám zhotoví specialisté, kteří disponují potřebnou technologií na individuální tvarování vložek do bot.