Vložky do bot pro golf

Sportovní ortopedické vložky do bot vhodné pro golf. Vložky Sidas pro golf.

Rádce

Jak určit klenbu chodidla? Sidas 3Feet

Jak určit klenbu chodidla? Sidas 3Feet

Vložky 3Feet se vybírají dle klenby uživatele. Pro nízkou klenbu jsou určeny 3Feet vložky LOW, pro střední klenbu vložky označené MID a pro vysokou klenbu modely HIGH. Abyste věděli, jakou variantu vložek Sidas 3Feet vybrat, je potřeba znát výšku klenby chodidla.


Jak vybrat vložky do bot pro děti

Jak vybrat vložky do bot pro děti

Dětské vložky do bot ve sportu mají své významné místo. Především proto, že od chvíle, kdy se dítě postaví na dvě nohy, kontakt s povrchem vnímá chodidly. Po bosé a ponožtičkové fázi přicházejí první boty, s prvním intenzivnějším sportem pak boty specializované - právě do lyžáků, bruslí, kopaček a dalších bot, navržených specificky pro sportování, je vložky vhodné dát už v dětském věku, aby byly nohy ve správném postavení. I když dítě žádný problém zatím nemá, buduje si při sportu pohybové vzorce, ze kterých bude vycházet celý život. Nevhodné postavení nohou a propad nožní klenby se může projevit až v dospělosti - bolesti nohou, ale také krční a bederní páteře nebo kolene. Ne náhodou tak většina sportovních fyzioterapeutů dbá na vhodnou obuv se sportovními vložkami už okolo pátého roku, pokud začíná s aktivním sportem.


Jak vybrat vložky do bot?

Jak vybrat vložky do bot?

Sportovní vložky do bot pomáhají oddálit únavu a zrychlit regeneraci při sportu. Podpora podélné klenby pomáhá udržet chodidlo v osové pozici, aby byl pohyb symetrický, pohyb je tak zdravější. To vše a další benefity anatomicky tvarovaných sportovních vložek (tlumení, tepelná izolace apod.) však optimálně funguje jen při správném výběru. Podle čeho vybírat vložky do bot?

Další