Vložky a stélky do bot - Klenba - individuální (na míru)

Sidas se od roku 1975 specializuje na vývoj a výrobu stélek do bot. Vyrábí zdravotní ortopedicky tvarované vložky pro běžné nošení i pro sport s podporou klenby. Vložky poskytují zdravotní benefity: tlumení, stabilitu, komfort. V sortimentu najdete stélky do lyžařských bot, vložky do outdoorových a běžeckých bot i stélky do bot pro každodenní používání. Vložky Sidas Custom vám ve specializovaných obchodech vytvarují na míru dle tvaru chodidla. „Hotové“ stélky do bot Sidas 3Feet jsou vyráběny ve 3 verzích dle výšky podélné klenby (Low, Mid, High). Vložky do bot z řady Sidas 3D se základní podporou klenby vyhovují především chodidlům se střední klenbou.

Zdravotní stélky do bot vám díky patní misce lépe usadí nohu v botě, díky podpoře podélné klenby přispějí k efektivnějšímu výkonu a zpřesní ovládání sportovního náčiní (lyže, brusle ap.), zlepší  tlumení a dohromady zvýší komfort a stabilitu při sportovní zátěži i při každodenní chůzi.

Díky zmíněným funkcím (tlumení, podpora klenby, lepší osové postavení chodidel) fungují skvěle jako vložky do bot proti bolesti.

Rádce


Jak předcházet křečím v nohách při sportu

Jak předcházet křečím v nohách při sportu

Křeč (spasmus) je samovolná svalová kontrakce, kterou nemůžeme vědomě ovlivnit. Při sportu je potřeba rozlišit křeče systémové, které jsou způsobené výdejem minerálů a vitamínů, a lokální, kdy je přetížen konkrétní sval nebo svalová skupina, ačkoliv v holistickém pohledu je minerálová rovnováha v těle zachována.


Proč bolí nohy?

Proč bolí nohy?

Bolest lze vnímat jako světelnou kontrolku v autě. Určitá tělesná struktura dává mozku najevo, že něco není v pořádku a je potřeba to změnit. V případě svalové bolesti nebo bolesti kloubů to může být únava a přetížení, které mohou při ignorování této kontrolky vést ke zdravotním problémům - záněty, malé ruptury nebo i únavové zlomeniny se při sportu objevují, a netýkají se jen profesionálních atletů. Při ignorování bolesti (nebo vypnutí bolesti medikamenty) může přetížení způsobit zranění při sportu i při menší zátěži.

Když už je bolest nohou výrazná, není většinou jiná rada než odpočívat a nechat tělo zregenerovat a poskytnout mu k tomu co nejlepší podmínky. Ideální však je, aby bolest vůbec nevznikala, nebo abychom příčinu problému vyřešili hned v zárodku – jak na to?

Další