Správná údržba prodlouží životnost baterií vyhřívaných rukavic a ponožek

Baterie jsou zdrojem tepla vyhřívaných ponožek a rukavic. Bez funkčních baterií vyhřívané ponožky, vložky a rukavice neposkytují pohodlí, na které jste při lyžování nebo turistice zvyklí. Proto je třeba bateriím věnovat maximální péči a správně je skladovat.

Použitím těchto několika tipů pro údržbu můžete prodloužit životnost svých baterií ze 150 na téměř 500 životních cyklů! S osvědčeným postupem péče o baterie můžete ztrojnásobit životnost a účinnost svých baterií a tedy i vyhřívaných rukavic a ponožek.

 

Jak pečovat o baterie: 5 jednoduchých tipů

Péčí vaše baterie mohou až ztrojnásobit svou životnost a zajistit, aby si vaše vyhřívané ponožky, vložky, bundy a rukavice udržely stejnou úroveň výkonu a po dlouhou dobu. Tipy se týkají použití, skladování a čištění baterií pro vyhřívané ponožky, vyhřívané rukavice, vyhřívané oblečení nebo vložky do bot.

TIP 1: Používejte baterie často

Je mylnou představou, že nepoužíváním baterií prodloužíte jejich životnost, že budou žít nejdéle na dně šuplíku. Přemýšlejte znovu, přesný opak je pravdou! Baterie, která neprojde pravidelnými cykly nabíjení a vybíjení, bude mít tendenci "umřít" (jako sportovec, který netrénuje) - používejte tedy své baterie často, i když je tak často nepotřebujete.

TIP 2: Používejte nabíječku dodanou s bateriemi a adaptér o doporučených vlastnostech

Používání nabíječek, kabelů nebo adaptérů, které nejsou dodávány s vašimi bateriemi nebo neodpovídají doporučeným parametrům, zvyšuje riziko poškození nebo snížení kapacity baterií. Obzvlášť při přechodu na nevhodné, příliš výkonné zařízení, které má tendenci „vypálit“ kapacitu baterie.

TIP 3: Vyhněte se dlouhému nabíjení

Všichni jsme nechali baterii nabíjet několik dní, i když už dávno dosáhla 100 %! Je to zlozvyk, který urychluje zhoršování stavu baterií. Až si budete jisti, že je vaše baterie plně nabitá, ji jednoduše odpojte!

TIP 4: Správné uložení baterií

Pro správné uložení baterií mezi jednotlivými použitími je postup velmi jednoduchý:

Nejprve odpojte baterii od vyhřívaného produktu, pak jej nabijte na poloviční kapacitu, vypněte a uložte na chladné a suché místo, mimo přímé sluneční záření. Stručně řečeno, nezapomeňte, že chlad, teplo a vlhkost jsou nejhoršími nepřáteli zdravé baterie. Tento postup je klíčové dodržet obzvlášť po konci zimy, kdy baterie ukládáte na dlouhou dobu.

TIP 5: Pravidelně baterie čistěte

Vaše baterie jsou vystaveny drsnému prostředí během dlouhých dnů lyžování nebo turistiky. Neustálým pohybem, ale i podmínkami - potem, prachem... Stejně jako všechny vaše sportovní vybavení je třeba je pečlivě čistit, aby byla zajištěna jejich dlouhodobá účinnost! Jak? Jednoduše použijte jemný hadřík velmi lehce navlhčený jemným čisticím prostředkem a baterie zvenku otřete.